3 Aralık 2013 Salı

YENİ KURSİYERLER, YENİ ÜRÜNLER

Merhaba,
İki aydır eski kursiyerlerimin arasına yeni hanımlar katıldı, günlerimiz daha bol sohbet, bol ürün, bol yeme içme şeklinde geçmekte :) Az laf çok fotoğraf deyip, son zamanlarda atölyemizden neler çıkmış bakalım...
Bu gazetelik Gaziantep'e gidecek bir sipariş. Varak kapladım, üzerine hamur kabartma çalıştım. Köşelerdeki desenlerin biri stencil diğeri varak rub-on. Yan taraflarına pasta rölyef ve stencil ile desen çalıştım, üzerini varak kapladım. Daha sonra heryerine yağlıboya eskitme yaptım ve kenarlara parmak yaldız geçtim. Ortaya bu çıktı..

 
 Bu sarmaşıklı takım da sarmaşık sever bir hanıma gidecek..
Ekmeklik olarak yapılan bu ürünü balkonda limon koymak için kullanacakmış, güzel fikir. Beyaza boyadım ve stencil çalıştım.
Poşetlik üzerine dekupaj yaptım, çatısı düz çatlatma, kapıyı pencereyi ekleyip perdeyi de takınca evimiz bitti..

B


Cam siparişlerden yağdanlıklar, kavanozlar.. Enamel ve ponpon fırçayla boyadım, üzeri hamur kabartma ve son olarak sprey vernik.
Bu resim kabartıldığında çok güzel duruyor, kenarlara stencil çalıştım. Alan hanım güle güle kullansın.. Gelelim kursiyerlerimizin yaptıklarına..


Hekim olan Aygün Hanım kendisi gibi zarif ürünler yapmakta, önce bol bol kavanoz boyadı, Aralık ayına girince bu peçetelikle yılbaşı hazırlığına başladı. Peçeteliğin üzerine stencil ve pasta rölyefle nefis kar taneleri kondurdu, hamur kabartmayla kardan adam da yapınca hepimiz bayıldık.


Binnur Hanım'ın ilk işi kış bahçesine panolar yapmak oldu. Sade ve hoş iki pano çıktı ortaya.
 Zerrin Hanım ise mavi mutfağına saat ve gazetelik yaptı, bunlar da çok güzel oldu.


Mine Hanım zor ürünlerle başladı, çekmeceli saat kutusu bitince poşetlik ve çay kutusunu da boyadı.  Herkese sevgiler, öpücükler, hoşçakalın.

7 yorum:

 1. Her biri ayri guzel. Hepinizin eline saglik :))

  YanıtlaSil
 2. Herkesin eline sağlık.... Çalışmalarınızı zevkle takip etmekteyiz :) Feriştah Tuba Güven

  YanıtlaSil
 3. Hepsi birbirinden güzel emeği geçen herkesin ellerine sağlık.Sevgilerimle..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Mehtap Hanım, benden de sevgiler...

   Sil
 4. Yine çok güzel işler çıkmış ortaya. Özellikle gazeteliği çok sevdim :) herkesin ellerine sağlık

  YanıtlaSil